Tropic Marin TM® ALL-FOR-REEF, 250 ml

Kód: 3534
Novinka Tip
Neohodnotené
Značka: Tropic Marin
€11,90 €9,92 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024
Možnosti doručenia

Koncentrovaný vápnik, horčík, KH a stopové prvky v jednej nádobe

Detailné informácie

Podrobný popis

Rastom organizmov a inými procesmi v akváriu sa minerály spotrebúvajú a preto ich treba pravidelne dopĺňať. Patria sem najmä potrebné prvky vápnik, horčík a stroncium, ako aj zásaditosť pre rast kostry z uhličitanu vápenatého v tvrdých koraloch, vápenatých riasach a iných útesových organizmoch. Tropic Marin® All-For-Reef obsahuje všetky tieto zložky vo vysoko koncentrovanej forme. Okrem toho sú zahrnuté aj všetky esenciálne stopové prvky: Jód, bróm a fluór pre rast a spevnenie kostry koralov gorgonia, húb a krabov; selén na likvidáciu voľných radikálov a železo, mangán, zinok, meď, nikel, chróm, kobalt, molybdén a vanád na vývoj dôležitých enzýmových komplexov.

S týmito zložkami a vyváženým pomerom koncentrácií vytvára Tropic Marin® All-For-Reef tie najlepšie podmienky starostlivosti len s jedným riešením. Neexistujú žiadne ďalšie zlúčeniny (napr. chlorid sodný), ktoré menia slanosť alebo iónovú rovnováhu. ​

Výhody:

  • Kompletná zásoba minerálov len s jednou zložkou
  • Všetky esenciálne stopové prvky sú už zahrnuté (všetky prvky Tropic Marin® K+ a A- Elements)
  • Žiadna tvorba vedľajších produktov (napr. chlorid sodný); slanosť a iónová rovnováha sa nezmenia
  • Nevytvára sa prebytočný oxid uhličitý
  • Vhodné pre akvárium s mäkkými koralmi, LPS, SPS, NPS a/alebo kôrovcami
  • Jednoduché použitie - vhodné ako pre manuálne dávkovanie, tak aj pre dávkovacie pumpy po rozpustení

Zloženie: organické vápenaté soli, soli horčíka, stroncia a stopových prvkov (bárium, bór, bróm, chróm, železo, fluór, jód, kobalt, meď, lítium, mangán, molybdén, nikel, selén, stroncium, vanád a zinok) 

 

Aplikácia & dávkovanie:

Pred začatím používania Tropic Marin® All-For-Reef ako doplnku pre vaše akvárium sa odporúča upraviť vápnik a zásaditosť vášho systému na požadované hodnoty. Odporúčame použiť Tropic Marin® Original Balling – časť A (chlorid vápenatý) pre vápnik a Tropic Marin® Original Balling – časť B (hydrogenuhličitan sodný) pre zásaditosť.

Dávkovanie: Začnite s dennou dávkou 5 ml Tropic Marin® All-For-Reef na 100 litrov (26 US-gal) objemu akváriového systému. Dennú dávku zvyšujte týždenne o 2,5 ml na 100 l (26 US-gal) objemu akvária, kým nedosiahnete konštantnú zásaditosť a koncentráciu vápnika.

Akonáhle je dávka stanovená a systémové parametre sú stabilné, meranie buď vápnika alebo alkality bude potrebné pravidelne monitorovať pre zmeny vášho systému a pre potrebné úpravy dávkovania. Príslušný parameter je potrebné pravidelne monitorovať. Odporúčame použiť vápnik ako regulátor dávkovania, pretože bežné testovacie súpravy sú citlivejšie (alebo presnejšie) pri meraní zmien koncentrácie vápnika ako zmeny alkality z Tropic Marin® All-For-Reef.

Maximálna dávka: Odporúčame neprekračovať dennú dávku 25 ml Tropic Marin® All-For-Reef na 100 litrov (26 US-gal) objemu akváriového systému. ​

Poznámka: V niektorých prípadoch môže byť vápnik a zásaditosť spotrebovávaná v inom pomere ako zo samotnej potreby koralov. Ak k tomu dôjde a parametre sa stanú nevyváženými, použite na potrebné korekcie Tropic Marin® Original Balling časť A (chlorid vápenatý) pre vápnik alebo Tropic Marin® Original Balling – časť B (hydrogenuhličitan sodný) pre zásaditosť.