TRITON makroprvky – Srx10 CONCENTRATE STRONTIUM 100 ml, stroncium doplnok morskej vody

Kód: 9588
Novinka Tip
Neohodnotené
Značka: Triton
€22,90 €19,08 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia

Reagencia Triton Stroncium Stroncium Sr (Strontium) je rovnako ako vápnik dôležitým kovom alkalických zemín, prirodzene sa vyskytujúcim, makroprvkom v morskej vode.

Detailné informácie

Podrobný popis

Reagencie Triton Stroncium

Stroncium Sr (Strontium) je rovnako ako vápnik dôležitým kovom alkalických zemín, prirodzene sa vyskytujúcim, makroprvkom v morskej vode. Má vplyv na kalcifikáciu skeletov koralov a na celkové zdravie korálatcov v morskom rifovom akváriu.

 

Stroncium síce nie je považované za základný prvok, napriek tomu správna úroveň stroncia pôsobí v útesových – rifových akváriách veľmi priaznivo. Príliš nízka hladina stroncia vedie najmä u vápenitých rias a tvrdých LPS aj SPS koralov k strate farby, vyblednutiu a menšiemu rastu.

Nízka koncentrácia Sr môže byť aj príčinou krehkého skeletu, zlého rastu a straty modrého sfarbenia. Stroncium má tiež dôležitú funkciu, ktorá súvisí s obranou tkaniva koralov proti parazitom. Správna TRITON hodnota stroncia je preto v kombinácii s pomermi ďalších prvkov veľmi dôležitá na posilnenie imunitného systému korálatcov.

Morské akvaristi môžu teraz, na rozdiel od minulosti, vykonávať cielené úpravy jednotlivých prvkov a regulovať špecifické prvky na základe najnovších dát. A to vďaka spolupráci s TRITON LAB (testy ICP a N-DOC).

Iba Triton dodáva pokročilý akvaristický návod na reefkeeping s užívateľsky jednoduchým a funkčným použitím

  • Rad makro doplnkov a stopových prvkov TRITON je podoprený viac ako desiatimi rokmi detailného vedeckého výskumu chemismu prírodnej a akváriovej morskej vody.
  • Nové koncentrovanejšie balenia sú ešte cenovo výhodnejšie ako predtým.
  • Optimálne dávkovanie je súčasťou analýzy testu Triton ICP.
  • Rozbory, odporúčania a dôvodové vyhodnotenia sú tiež súčasťou analýzy testu Triton ICP.
  • Dávkovaním 100ml Sr x10 sa docieli navýšenie stroncia o 83 mg/l na 100 l objemu rifového akvária.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: