Neohodnotené

PO4x4 - odstraňovač fosfátov 500ml

Odstraňovač fosfátov PO4X4 sú jedinečné mini pelety na báze polyméru bez úniku železných iónov. 

Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 2190
Značka: DVH
€38,90 €32,42 bez DPH
Kategória: Úprava PO4
Hmotnosť: 0.6 kg
Položka bola vypredaná…

dvh logo

Udržiavanie nízkej úrovne odpadových produktov pri pravidelnom kŕmení vašich zvierat je nevyhnutné pre udržanie dobrého zdravia bezstavovcov a rýb. V mikrobiálne dobre vyvážených akváriách sú dvoma hlavnými znečisťujúcimi látkami dusičnany a fosfáty. Pri súčasnom používaní NP biopeliet je veľmi ľahké udržiavať hladinu dusičnanov a fosforečnanov takmer na nule, no vo väčšine nádrží je však stále nadbytok fosfátov. Úroveň fosfátov vyššia ako 0,03 ppm bude mať negatívny vplyv na rast koralov a vyššia hladina bude mať tiež negatívny vplyv na zdravie vašich rýb. Vysoká hladina fosfátov navyše zvyšuje rast nepríjemných rias a siníc. Väčšina súčasných produktov na redukciu fosfátov je založená na granulovanom hydroxidu železitom a úniku železitých iónov do vašej nádrže, čo zvyšuje rast rias a brzdí rast koralov a má tendenciu sa hromadiť, čím sa znižuje jeho účinnosť.
 
po4x4 500ml

Takmer každé druhé GFO na báze železa uvoľňuje železité ióny do vody až 10-krát viac ako je prirodzená hladina morskej vody. Toto je testované a potvrdené na univerzite v holandskom Wageningene. Testy sa uskutočňovali pomocou hmotnostného spektrometra s indukčne viazanou plazmou.
Nový odstraňovač fosfátov PO4X4 sú jedinečné chemicky vyrobené mini pelety na báze polyméru, ktoré nemajú žiadne hranice. Inými slovami, takmer vôbec nedochádza k úniku železných iónov. Pelety sa nezlepujú a vďaka nízkemu oteru sa dajú sa ľahko použiť vo fluidných filtroch. Majú obrovský povrch a dokážu absorbovať približne 4-krát viac fosfátov ako väčšina ostatných produktov na odstraňovanie fosfátov. 250 ml odstráni 3 ppm fosforečnanu a kremičitanu z zhruba 8 000 litrov sladkej vody alebo 4 000 litrov morskej vody.
 
Nepredávkovať! Rýchle zmeny fosfátu môžu mať negatívny vplyv na vaše akváriové osadenstvo. Používajte malé množstvo PO4X4 na postupné znižovanie hladiny fosfátov v akváriu.
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: