PO4x4 - odstraňovač fosfátov 250ml

Kód: 7605
Novinka Tip
Neohodnotené
Značka: DVH
€24,90 €20,75 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Odstraňovač fosfátov PO4X4 sú jedinečné mini pelety na báze polyméru bez úniku železných iónov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

dvh logo

Udržiavanie nízkej úrovne odpadových produktov pri pravidelnom kŕmení vašich zvierat je nevyhnutné pre udržanie dobrého zdravia bezstavovcov a rýb. V mikrobiálne dobre vyvážených akváriách sú dvoma hlavnými znečisťujúcimi látkami dusičnany a fosfáty. Pri súčasnom používaní NP biopeliet je veľmi ľahké udržiavať hladinu dusičnanov a fosforečnanov takmer na nule, no vo väčšine nádrží je však stále nadbytok fosfátov. Úroveň fosfátov vyššia ako 0,03 ppm bude mať negatívny vplyv na rast koralov a vyššia hladina bude mať tiež negatívny vplyv na zdravie vašich rýb. Vysoká hladina fosfátov navyše zvyšuje rast nepríjemných rias a siníc. Väčšina súčasných produktov na redukciu fosfátov je založená na granulovanom hydroxidu železitom a úniku železitých iónov do vašej nádrže, čo zvyšuje rast rias a brzdí rast koralov a má tendenciu sa hromadiť, čím sa znižuje jeho účinnosť.
 
po4x4 500ml

Takmer každé druhé GFO na báze železa uvoľňuje železité ióny do vody až 10-krát viac ako je prirodzená hladina morskej vody. Toto je testované a potvrdené na univerzite v holandskom Wageningene. Testy sa uskutočňovali pomocou hmotnostného spektrometra s indukčne viazanou plazmou.
Nový odstraňovač fosfátov PO4X4 sú jedinečné chemicky vyrobené mini pelety na báze polyméru, ktoré nemajú žiadne hranice. Inými slovami, takmer vôbec nedochádza k úniku železných iónov. Pelety sa nezlepujú a vďaka nízkemu oteru sa dajú sa ľahko použiť vo fluidných filtroch. Majú obrovský povrch a dokážu absorbovať približne 4-krát viac fosfátov ako väčšina ostatných produktov na odstraňovanie fosfátov. 250 ml odstráni 3 ppm fosforečnanu a kremičitanu z zhruba 8 000 litrov sladkej vody alebo 4 000 litrov morskej vody.
 
Nepredávkovať! Rýchle zmeny fosfátu môžu mať negatívny vplyv na vaše akváriové osadenstvo. Používajte malé množstvo PO4X4 na postupné znižovanie hladiny fosfátov v akváriu.
 

Dodatočné parametre

Kategória: Úprava PO4
Hmotnosť: 0.3 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: