Dr.Tim´s WASTE-AWAY baktérie na redukciu kalu, 250 m

Kód: 7253
Novinka Tip
Neohodnotené
€10,90 €9,08 bez DPH
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia

Baktérie na likvidáciu kalu v zanesených morských akváriách.

Detailné informácie

Podrobný popis

Baktérie na likvidáciu zanesených morských akvárií.

Pri pravidelnom dávkovaní do akvária (týždenné dávkovanie) prírodného produktu Waste-Away, budú v prípravku obsiahnuté prospešné baktérie prirodzene rozpúšťať kal a nečistoty v nádrži a zabraňovať ich ďalšiemu nahromadeniu. Waste-Away pôsobí rýchlo a je špeciálne navrhnutý na odstraňovanie nečistôt v akváriách s pieskom a útesmi. To vedie k lepšej kvalite vody, ktorá je viac okysličená a je dosiahnuté celkové zdravšie prostredie v akváriu.

Neobsahuje fosfáty.

Upozornenie:
Pri prvom použití prípravku odporúčame pridať iba 5 ml na 100 l vody.
Pred použitím fľaštičku pretrepte, dávkujte do oblasti s vysokým prietokom.
NEPREDÁVKUJTE, pretože to môže spôsobiť pokles hladiny kyslíka.
O týždeň neskôr začnite s pravidelným týždenným dávkovaním.
Maximálna dávka 15 ml na 100 litrov akváriovej vody týždenne.
Na udržanie čistého akvária používajte prípravok raz týždenne, ako údržbu akvária založenú na prírodnej báze.

Poznámka: Pre dosiahnutie najlepších výsledkov vypnite UV lampy a odpeňovače na 12–48 hodín po nadávkovaní prípravku. U silne znečistených akvárií sa môže voda začať kaliť, v tom prípade, nepridávajte ďalšiu dávku, zapnite odpeňovač a vyčkajte, kým sa voda nevyčistí, potom môžete pokračovať s dávkovaním.

Tip:  Ak sú v akváriu riasy: použite 1. deň Re-Fresh; o 4 dni neskôr vykonajte 20% výmenu vody a 5. deň použite Waste-Away podľa vyššie uvedeného postupu.

 • Jedinečná kombinácia baktérií, ktoré rýchlo rozpúšťajú organické odpady v akváriu.
 • Dokonca aj pri dobrej údržbe a mesačných výmenách vody zostáva kal a odpad v akváriu v ťažko prístupných a ťažko viditeľných miestach. Produkt Waste-Away je 100% prírodný a prospešný produkt založený na baktériách, rýchlo pracuje na nájdení, rozložení a odstraňovaní týchto odpadov.
 • Odstraňuje fosfáty (PO4) a dusičnany (NO3).
 • Zvyšuje oxidačno-redoxný potenciál – ORP a zlepšuje funkciu odpeňovača.
 • Výsledkom je lepší prietok vody, viac kyslíka a zdravšie akvárium.
 • Prípravok je vhodné pridávať pravidelne a preventívne na konzumáciu vznikajúcich organických odpadových látok, fosfátov a dusičnanov.


Je možné zostaviť aj programy na zvládnutie problémov so sinicami, riasami a obrnenkami kombináciou dvoch prípravkov (WASTE-AWAY a RE-FRESH).
Podrobný postup nájdete v súboroch na stiahnutie.

 

 

Produkty Dr. Tima

Produktový rad Dr.Tim´s je podobne ako ampulkový program Dr.Tim´s cielený na riešenie či predchádzanie rôznych problémov pri reefkeepingu a dá sa z neho zostaviť aj jednoduchý, výkonný, nízkonákladový a dlhodobý program údržby pre veľké akvária.

 

 • Clear-Up  je prípravok pre žiarivo krištáľovú vodu. Prospešné baktérie vytvárajú vo vode tzv. floky zhlukovaním malých čiastočiek. Tieto vločkové "floky" sa potom ľahko odstránia filtráciou.
 • One & Only  obsahuje zo 100% nitrifikačné baktérie, ktoré zabraňujú problémom pri zriaďovaní nového akvária tým, že okamžite pracujú na vytvorení bio-filtrácie v novozaložených nádržiach, po veľkých výmenách vody alebo pri liečbe chorôb.
 • Eco-balance probiotic  sú prírodné a probiotické baktérie, ktoré pomáhajú znižovať počet nežiaducich baktérií v akváriu. Nedovolí tak nepriateľským baktériám či riasam dominovať a negatívne ovplyvňovať kvalitu vody.
 • Re-fresh  obsahuje kombináciu prospešných baktérií, ktoré spoločne udržujú čistú vodu, čistia povrchy akvária a odstraňujú nepríjemné pachy. Je vhodné ho pridať kedykoľvek, keď sa začnú objavovať riasy alebo cyanobaktérie.
 • Waste-away  – v prípravku obsiahnuté prospešné baktérie budú prirodzene rozpúšťať kal a nečistoty v nádrži a zabraňovať ich ďalšiemu nahromadeniu.
 • First defense  použite najlepšie pri strese a oslabenej imunite živočíchov, zriaďovaní nového akvária, každej výmene vody, pri pridávaní nových živočíchov a pri každom prvom prejave ochorenia. Výborný prípravok aj pre účinné kúpele ešte pred vpustením novo importovaných rýb do akvária alebo pri dovezení novo zakúpených rybičiek z obchodu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: