DKI marine ß-carotene, 50g

Kód: 9576
Novinka Tip
Neohodnotené
Značka: Easy Reefs
€13,50 €11,25 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
22.5.2024
Možnosti doručenia

Easy Reefs kŕmenie morských rýb granule 0,8 mm

Detailné informácie

Podrobný popis

DKI ß-carotene: Spoločnosť Easy Reefs ponúka množstvo štyroch krmív pre cielenú optimalizáciu výživového programu v morskej akvaristike. Krmivá sú určené na zlepšenie zdravia morských rýb – cielene zlepšujú imunitný systém, odolnosť proti patogénom a vírusom, znižujú oxidačný stres, regenerujú bunky a zvýrazňujú farby. Oranžové balenie majú Easy Reefs DKI pelety s beta-karoténom. Sú to vysoko výživné pelety Easy Reefs DKI s ß-karoténom kompletného krmiva pre akváriové morské ryby vašej rifovej alebo „Only fish“ nádrže.

 

Prídavok látok zvyšujúcich farebnosť krmiva je dôležitým aspektom výživy v akvakultúre a pri okrasných rybách. Je potrebné si uvedomiť, že farba šupín a kože je jedným z najdôležitejších kritérií kvality, ktoré určujú trhovú hodnotu rýb, a navyše má vplyv na fyziologické podmienky, správanie a welfare zvierat chovaných v obmedzenom priestore morského akvária. Všeobecne sa na sfarbení rýb podieľajú pigmenty melanín, guanín a karotenoidy.

 

Melanín a guanín si väčšina rýb dokáže vyrobiť sama, a preto ich nie je potrebné dopĺňať v potrave, ale karotenoidy ryby nie sú schopné novo syntetizovať, a preto je potrebné tieto pigmenty získavať z potravy. V tomto prípade predstavujú mikroriasy Dunaliella a Haematococcus prirodzené zdroje dvoch hlavných karotenoidov, ß-karoténu a astaxantínu. Tieto dva pigmenty sú zodpovedné za ružovú/oranžovú/červenavú pigmentáciu kože u celého radu druhov rýb, a to ako v akvakultúre, tak v akváriu, ako už bolo preukázané po doplnení stravy u komerčne významných rýb. Vysoká účinnosť Dunalielly a/alebo Haematococcus pri prirodzenom zvýraznení farby je navyše založená na rade vedeckých štúdií vykonaných na najvýznamnejších druhoch akváriových rýb.

 

 

 

 • Štyri krmivá pre cielenú optimalizáciu výživového programu
 • DKI ß-carotene: kompletné krmivo pre akváriové morské ryby
 • Zdroj beta-karotenu: mikrořasa Phaeodactylum triornutum
 • Imunostimulant na zlepšenie imunitného systému rýb a zvýšenie odolnosti voči ochoreniu.
 • Vysoký obsah bioaktívnych molekúl, ako je omega-3 mastná kyselina EPA, a to v podobe karotenoidných farbív fukoxantín a chrysolaminaran.
 • Pozitívne ovplyvňujú črevnú mikroflóru, redukcia bakteriálnej translokácie (baktérií rodu Vibrio).
 • Vhodné nielen pre choré a oslabené ryby, ale aj ako preventívny program a pre zvýšenie farebnosti

Zhrnutie radu pre optimalizáciu výživy:

 

 • Modrofialové balenie je obohatené o 1,3 ß-glukán z Phaeodactylum tricornutum, ktorý posilňuje imunitný systém rýb.
 • Oranžové balenie je obohatené o ß-karotén z Dunaliella salina a Haematococcus pluvialis na zvýraznenie vyfarbenia rýb.
 • Zelené balenie je obohatené o superoxidovú dismutázu z Tetraselmis chuii, ktorá znižuje oxidačný stres, ku ktorému prirodzene dochádza pri každodennom metabolizme.
 • Žlté balenie je obohatené o oleuropeín PHENOL z výťažkov z olivových listov, ktorý bojuje proti plesniam morských rýb.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: