AF Reef Mineral Salt - minerály pre útes, 800g

Kód: 25651706
Neohodnotené
Značka: Aquaforest
€8,90 €7,42 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
11.12.2023
Možnosti doručenia

Prípravok na pravidelné doplňovanie a zachovanie prirodzenej   hladiny minerálov v morských akváriách. Používanie prípravku  AF Reef Mineral Salt je jedným z najdôležitejších elementov počas dávkovania chloridu vápenatého a hydrogénuhličitanu sodného (tzv. Balling Metóda).

 

Nedostatok dávkovania prípravku AF Reef Mineral Salt vedie k nebezpečnému deficitu minerálov. Dlhodobý nedostatok mikro a makroprvkov vedie k výraznému zníženiu rastu koralov a poruchám, strate ich sfarbenia 

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

AF REEF MINERAL SALT - minerály pre morské akvária

 

AF REEF MINERAL SALT - prípravok na  udržiavanie konštantnej hladiny minerálov v morských akváriách.

 

Používanie produktu  Reef Mineral Salt, minerálnej soli  je jedným z najdôležitejších elementov počas dávkovania chloridu vápenatého a hydrogénuhličitanu sodného (tzv. Balling Metóda). Nedostatok dávkovania lieku Reef Mineral Salt vedie k nebezpečnému deficitu minerálov. Dlhodobý nedostatok mikro a makroprvkov vedie k výraznému zníženiu rastu koralov a ďalším poruchám , strate ich sfarbenia...

Dávkovanie:

 

  • rozpustite 25g v 1000ml osmotickej vody (RODI)

 

Na udržanie iónovej rovnováhy sa odporúča použiť tiež: vápnik, KH pufor a horčík, ktorých množstvo by malo byť stanovené na základe testov a dennej spotreby koralov. Roztok Mineral Salt by mal byť dávkovaný v rovnakom množstve ako roztoky vápnika a KH pu fru.

 

 

 

DÔLEŽITÉ!

Uschovajte mimo dosahu detí. Výrobok je určený iba na akvarijné účely. Nie je vhodné na konzmáciu.

 

 

 

 

AKO FUNGUJE MINERÁLNY SOĽ - REEF MINERAL SALT?

Aquaforest Reef Mineral Salt je morská soľ bez chloridu sodného (NaCl).  Obsahuje všetky ďalšie základné zložky, ktoré sa vyskytujú v prírodnej morskej vode, ako je horčík, vápnik, draslík, bróm, fluór, báryum, jód a stopové prvky .

 


Voľná ​​soľ NaCl je jednou z najdôležitejších zložiek Ballingovej metódy a hrá významnú úlohu v momente, keď sa dopĺňa chlorid vápenatý a hydrogénuhličitan sodný.

V morskej akvaristike je bežná mylná predstava, že podávanie voľnej soli NaCl má predovšetkým dopĺňať stopové prvky. Hlavnou úlohou voľnej soli chloridu sodného je udržiavať iónovú rovnováhu v akváriovej vode .

 

Táto prax je založená na dôležitom objave, ktorý urobil Prof William Dittmar, chemický analytik, a to na „pravidle konštantných proporcií“. Analyzoval vzorky vody z oceánov a morí po celom svete a dokumentoval, že zloženie prírodnej morskej vody zostáva konštantné, aj keď sa salinita mení.

 

Aký je význam pridávania voľnej soli NaCl pri podávaní chloridu vápenatého a hydrogénuhličitanu sodného? 

Mnoho morských organizmov (napr. tvrdých koralov) vyžaduje uhličitan vápenatý (CaCO3) na rast svojich vápenatých štruktúr . Táto rozhodujúca látka je nerozpustná v prírodnej morskej vode , takže jedným zo spôsobov , ako tento problém vyriešiť, je podávanie Ca++ a HCO3 vo forme vo vode rozpustného chloridu vápenatého (CaCl2) a hydrogénuhličitanu sodného (NaHCO3). Táto metóda má však nevýhodu - vo forme nežiaduceho NaCl:CaCl2 + 2NaHCO3 => CaCO3 + 2NaCl + H2O +

 

Mnoho ľudí predpokladá , že dodatočná prítomnosť chloridu sodného je neškodná , ak je salinita udržiavaná na požadovanej úrovni . Salinita však nie je len meradlom stolovej soli v H2O. Síran horečnatý, síran vápenatý, síran draselný, chlorid horečnatý, chlorid vápenatý a chlorid draselný sú v skutočnosti aj soli, takže keď sa zvýši hladina sodíka a chloridu, zmení sa prirodzená rovnováha hlavných prvkov. Mimochodom, salinita môže zostať stabilná, ale iba kvôli nadmernej prítomnosti chloridu sodného. V uzavretom akváriovom systéme môže byť vplyv nárastu NaCl významný.

 

Mnoho akvaristov mylne predpokladá , že tento problém sa dá ľahko napraviť pravidelnými zmenami vody . Majte však na pamäti, že jediným spôsobom, ako sa vrátiť k pôvodným parametrom vody, by bola 100% výmena vody, zatiaľ čo sotva ktokoľvek nahrádza viac ako 10% týždenne.

 

Použitie voľnej soli NaCl už nie je také bežné a použitie metódy Balling je často obmedzené na 2 alebo niekedy 3 jeho hlavné zložky. Tento prístup pravdepodobne nespôsobí žiadne problémy počas niekoľkých týždňov alebo dokonca mesiacov, ale medzitým chemické reakcie, ku ktorým dochádza v morskom akváriu, povedú k nedostatku stopových prvkov.
Balling „Two Part“ alebo „Light“ získava na popularite, ale pravdou je, že stará, ale revolučná pôvodná metóda bola oveľa účinnejšia, pokiaľ ide o udržiavanie stabilných parametrov vody. Pre dlhodobé riešenie problémov s iónovou nerovnováhou sa odporúča pravidelné používanie voľnej soli NaCl...

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: