Neohodnotené

TROPIC MARIN® ELIMI-PHOS RAPID, 500 ml

Extrémne rýchly a vysoko účinný odstraňovač fosfátov (PO4). Použitie prípravku môže zabiť ploštenky.

  • Najúčinnejší prípravok na trhu

Môžeme doručiť do:
8.7.2022
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…
2 až 5 dní
Kód: 2181
Značka: Tropic Marin
€18,90 €15,75 bez DPH
Kategória: Úprava PO4
Hmotnosť: 0.5 kg
Položka bola vypredaná…
Tropic Marin Elimi Phos Rapid 500ml
Tip

Nadmerné koncentrácie fosfátov vo vode môžu viesť k silnému rastu rias ak zníženiu rastu koralov a rastlín. Preto je dôležité túto koncentráciu v akváriu pravidelne sledovať a udržiavať v optimálnom rozmedzí. Optimálny rozsah hladín fosfátov v morskej vode je od 0,02 do 0,15 mg/lav útesových akváriách od 0,02 do 0,1 mg/l. Akumulácia fosfátov v akváriovej vode z rôznych zdrojov (krmivo, nutričné ​​doplnky…) niekedy vyžaduje nutnosť rýchlej reakcie, aby sa hodnoty vrátili späť na odporúčanú úroveň.

ELIMI-PHOS RAPID je vysoko účinný roztok na báze lantánu, ktorý rýchlo viaže a účinne odstraňuje fosfáty z vody. Rýchlo znižuje koncentráciu fosfátov v rozmedzí 0,2 – 0,4 mg/l. Kvalita vody sa rýchlo vylepšuje a koraly svietia v nových jasnejších farbách.

Výhody:

  • extrémne rýchle odstránenie vysokej koncentrácie fosfátov
  • vysoko účinné riešenie na báze lantánu
  • koncentrácia fosfátu môže byť rýchlo znížená v rozmedzí 0,2 až 0,4 mg/l

Použitie:

500 ml ELIMI-PHOS RAPID viaže približne 5 g fosfátov. To znamená, že pridanie 10 ml / 100 l akváriovej vody znižuje koncentráciu fosfátu až o 1 mg/l.
Zmerajte koncentráciu fosfátov v akváriu a potom vypočíta požadované množstvo ELIMI-PHOS RAPID. Odporúčame znížiť koncentráciu fosfátov o max. 0,1 mg/l denne, tj pridaním maximálne 1 ml ELIMI-PHOS RAPID na 100 l objemu vody.

Poznámka:
Všetky organizmy vyžadujú stopy fosfátu; 0,00 mg/l fosfátu v akváriu nestačí. Optimálny rozsah hladín fosfátov v morskej vode je od 0,02 do 0,15 mg/lav útesových akváriách od 0,02 do 0,1 mg/l.
Redukcia fosfátov je najúčinnejšia v nádržiach s odpeňovačom alebo mechanickým filtrom, ktorý úplne odstráni vločkovaný fosfát zo systému. Optimálne je dávkovanie pomocou dávkovacieho čerpadla.

Je potrebné vziať do úvahy nasledujúce skutočnosti:
1.
 Redukcia fosfátov nemá žiadne známe nežiaduce účinky. Ak však by ste pozorovali akékoľvek známky stresu v jednotlivých organizmoch, mali by ste liečbu prerušiť na 1-2 dni alebo pokiaľ príznaky nezmiznú a potom pokračovať s polovicou odporúčanej dávky.
2. Dbajte na uhličitanovú tvrdosť, pretože príležitostne môže ľahko klesnúť. Pokiaľ dôjde k poklesu, použite Tropic Marin ® TRIPLE-BUFFER na obnovenie tejto hodnoty na pôvodnú úroveň.
3. Všetky organizmy potrebujú malé množstvo fosfátu; 0,00 mg/l nie je pre akvárium vhodné.

Ak chcete ďalej znižovať koncentráciu a stabilizovať ju na trvalo nízkych úrovniach, odporúčame použiť fosfátový adsorbér Tropic Marin ® ELIMI-PHOS Longlife.

Viac informácií o dávkovaní produktu .

Upozornenie:
Použitie ELIMI-PHOS RAPID 
môže zabiť všetkých ploštencov rodu Waminoa, Concolutriloba a Acroporové červy v nádrži. Odporúčame pred použitím prípravku odsatie čo najväčšieho množstva plošteniek z akvária, aby nedochádzalo k uvoľňovaniu toxínov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie