AF Probiotic Reef Salt - morská soľ s probiotickými baktériami, 22kg

Kód: 2160
Tip
Neohodnotené
Značka: Aquaforest
€82,90 €69,08 bez DPH
Vypredané
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

AF Probiotic Reef Salt je plne syntetická morská soľ s probiotikami, ktorá bola navrhnutá na chov koralov (koralov z fariem).

 

Jej vzorec zloženia je navrhnutý tak, aby vytváral najlepšie podmienky pre morské živočíchy. Mikro a makroprvky obsiahnuté vo vzorci plne uspokojujú potreby koralov pre svoj rast a pigmentáciu (sfarbenie).  Probiotické baktérie obsiahnuté v soli znižujú dusičnany a fosfáty a zabraňujú výskytu patogénov v akváriu.

Detailné informácie

Podrobný popis

  

 

 

AF PROBIOTIC REEF SALT (22kg) - morská soľ s probiotikami

 

AF Probiotic Reef Salt je plne syntetická morská soľ s probiotikami, ktorá bola navrhnutá na chov koralov (koralov z fariem).

 

Jej vzorec zloženia je navrhnutý tak, aby vytváral najlepšie podmienky pre morské živočíchy. Mikro a makroprvky obsiahnuté vo vzorci plne uspokojujú potreby koralov pre svoj rast a pigmentáciu (sfarbenie).   Probiotické baktérie obsiahnuté v soli znižujú dusičnany a fosfáty a zabraňujú výskytu patogénov v akváriu.

 

Po rozpustení soli je možné túto čerstvú morskú vodu ihneď použiť. Pri zakladaní nového akvária sa odporúča, aby prví živočíchy boli umiestnení do akvária najskôr po 10-14 dňoch. Soľ obsahuje bromidy, ktoré sú obsiahnuté v prírodnej morskej vode, takže ju NEODPORÚČAME používať vo filtračných systémoch kde sa používa ozón (pri takýchto systémoch je vhodné použiť REEF SALT). Vďaka obsahu probiotických baktérií je dôležité udržiavať KH na úrovni 6,5-8,0.   Vyššie hodnoty by mohli negatívne ovplyvniť rast SPS koralov .

 

 

                 

Parametre soli sú nasledovné:

 

 • 24°C / 75.2°F
 • Cl - 19000-19500 mg/l
 • Na – 9720-11880 mg/l
 • Mg – 1300-1360 mg/l
 • S – 810-990 mg/l
 • Ca – 410-430 mg/l
 • K – 360-380 mg/l
 • B – 4,05 – 5,0 mg/l
 • Sr – 7,2-8,8 mg/l
 • dKH - 7,4-8,2
 • pH - 8,0-8,2

 

Odporúčaná salinita pre rôzne typy akvárií...

 

Makro a mikroprvky obsiahnuté v morskej vode majú rôzne hodnoty podľa úrovne salinity.

  

 

 

Návod na použitie:

 

Soľ rozpustite vo vopred pripravenej demineralizovanej vode (RO). Teplota vody by mala byť asi 24 °C. Na dosiahnutie salinity 33ppt je potrebné rozpustiť cca 390g soli v 10 litroch vody (2,7 US gal). Roztok sa intenzívne mieša pomocou čerpadla cca 15 minút. Keď je soľ celkom rozpustená a roztok je číry, čistá voda je pripravená na použitie.

 

Soľ uchovávajte na suchom a tmavom mieste . Po rozpustení odporúčame morskú vodu použiť do 24 hodín . 

 

 

   

 

Uchovávajte mimo dosahu detí! Produkt iba na použitie v akváriu! Reef Salt nie je vhodná na ľudskú spotrebu! Karta bezpečnostných údajov je k dispozícii na vyžiadanie .

 

 

Viete, ako sa naša Morská Soľ testuje?

 

Pri výrobe zmes morskej soli meriame z každých 1000 kg vyrobenej soli (1t /2204lb).   Z každej šarže používame 3 samostatné vzorky , ktoré sa zhromažďujú počas výrobnej fázy na účel testovania. Každá z týchto vzoriek sa rozpustí v 15 litroch RO vody. Náš skúsený tím profesionálov vykonáva analýzu ICP-OES, aby overil, že chemické zloženie je v rovnakom pomere. Ďalej sa zisťuje, či vzorky neobsahujú nežiaduce kontaminanty.  

 

Upozornenie:  Aj keď je naša soľ dôkladne zmiešaná, nie každé balenie bude identické. Parametre sa môžu mierne líšiť medzi jednotlivými baleniami v rozsahu cca 2-3%, ktoré sú v rámci noriem prijateľné . Vznikajúce nepatrné rozdiely sú výsledkom tak fyzikálnych vlastností zmesi, ako aj obmedzením dostupných techník spracovania. Prípadné vzniknuté rozdiely sú stále menšie ako rozpätie/rozdiely, pri ktorých dochádza pri meraní úrovne prvkov v našich akváriách pomocou komerčných testovacích sád...

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: